ROZLOSOWANO DRABINKĘ TURNIEJOWĄ "ŚWIDNICKIEGO MUNDIALU...

• autor: Jacek74K, 2018-06-01 16:22
ROZLOSOWANO DRABINKĘ TURNIEJOWĄ "ŚWIDNICKIEGO MUNDIALU '2018"!!!

We czwartek 14 czerwca w Rosji rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Dwa dni później swoim mundialem będzie się emocjonował Świdnik. 16 i 17 czerwca na boisku Orlik, przy Szkole Podstawowej nr 5 mieszczącej się przy ul. Jarzębinowej 6, do rywalizacji o złote medale oraz okazały puchar staną 32 drużyny. W ten sposób w Świdniku zostanie uczczony rok światowego championatu w futbolu.

Przed dwoma laty w Świdniku zorganizowano jednodniowe EURO '2016. Wtedy w turniejowe szranki stanęły 24 zespoły. Przedsięwzięcie generalnie zakończyło się sukcesem. Stąd teraz tak duże zainteresowanie także turniejem w formule mundialu.

- Zapisy do tego turnieju trwały niewiele ponad tydzień. Lista uczestniczących drużyn zapełniła się bardzo szybko. Impreza ma swoją specyfikę. 32 zespoły jak na prawdziwym mundialu. W ciągu dwóch dni zostaną rozegrane 32 mecze, a każdy będzie musiał mieć swoje rozstrzygnięcie bowiem turniej od początku do końca będzie się toczył systemem pucharowym – przyznał Jacek Kosierb, główny organizator przedsięwzięcia.

Losowanie miało miejsce podczas jednego z majowych meczów Reprezentacji Polskich Pisarzy, której zawodnikiem i wicekapitanem jest Kosierb. Pasjonat futbolu ze Świdnika, znany głównie jako organizator rozgrywek ligi halowej czy rozgrywek piłkarzy amatorów właśnie na boiskach Orlik. Rozlosowana została drabinka turniejowa, a każdy z zespołów oprócz swojej nazwy otrzymał także nazwę państwa uczestnika mistrzostw świata w Rosji.

- Cieszę się, że do Świdnika przyjedzie biało-czerwona Reprezentacja Polskich Pisarzy. W jakim składzie to się dopiero okaże, bowiem jak to zwykle bywa obowiązki służowe na pewno nie pozwolą na udział wszystkim, którzy chcieliby w naszym mieście się zaprezentować. Nie mniej emocji z pewnością nie zabraknie. Już dziś bardzo serdecznie zapraszam do śledzenia wyników Świdnickiego Mundialu '2018. Podczas turnieju będziemy je na bieżąco publikować na stronie www.swidnickahalowka.futbolowo.pl – dodał świdniczanin.

Imprezę swoim honorowym patronatem objęli: prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Bartnik, dyrektor SP nr 5 w Świdniku, która obchodzi jubileusz 30-lecia – Tomasz Szydło oraz TVP 3 Lublin. Sponsorami i partnerami tego ciekawie zapowiadającego się turnieju są media: Przegląd Świdnicki, Głos Świdnika, Nowy Tydzień w Świdniku, Nasz Świdnik, Lokalny Przegląd Piłkarski oraz portale: Świdnik Wysokich Lotów, lsw24.pl, lubelskapilka.pl i Lubsport. Ponadto firma Hydrocentrum, a także hurtownie sportowe: Sportico, IBRA oraz OLIMP.

DRABINKA TURNIEJOWA

SOBOTA 16 CZERWCA 2018 r.

MECZE 1/16 FINAŁU

mecz nr 1 godz. 9.00 Klastmed (Rosja) – NEO.NET (Arabia Saudyjska)

mecz nr 2 godz. 9.30 Sokół Świdnik (Egipt) – Dywany Łuszczów (Urugwaj)

mecz nr 3 godz. 10.00 GOL-asy (Maroko) – Hubertus (Iran)

mecz nr 4 godz. 10.30 Policja (Portugalia) - Pegimek (Hiszpania)

mecz nr 5 godz. 11.00 Starostwo Powiatowe (Francja) – Creatio Biuro Rachunkowe (Australia)

mecz nr 6 godz. 11.30 Kos-Wit 1997 (Peru) – FC Ponalewce (Dania)

mecz nr 7 godz. 12.00 Dwójka (Argentyna) - Zjednoczeni (Islandia)

mecz nr 8 godz. 12.30 Dariusz Kołodziejczyk Team (Chorwacja) – Płomień Minkowice (Nigeria)

mecz nr 9 godz. 13.00 LKS Wierzchowiska (Kostaryka) – Piaskovia Juniorzy Młodsi (Serbia)

mecz nr 10 godz. 13.30 Adampol Team (Brazylia) – Stryjno Sad Kawęczyn (Szwajcaria)

mecz nr 11 godz. 14.00 Wolni Strzelcy (Niemcy) – SAWA (Meksyk)

mecz nr 12 godz. 14.30 Antique (Szwecja) – Lubnar Lublin (Korea Południowa)

mecz nr 13 godz. 15.00 LKS Niedźwiadek Świdnik (Belgia) – Ciemna Szajka (Panama)

mecz nr 16 godz. 15.30 Torpeda Świdnik (Kolumbia) – Króla Pole (Japonia)

NIEDZIELA 17 CZERWCA 2018 r.

MECZE 1/8 FINAŁU

mecz I godz. 11.00 zwycięzca meczu nr 1 - zwycięzca meczu nr 2

mecz II godz. 11.30 zwycięzca meczu nr 3 - zwycięzca meczu nr 4

mecz III godz. 12.00 zwycięzca meczu nr 5 - zwycięzca meczu nr 6